Foto: Fotografierende (pexels.com)

…mida siis nüüd kosta. Välised tegurid võivad päris palju mõjutada erinevaid olukordi. Koolitajana tuleb olla valmis ootamatuteks olukordadeks, aga nii ootamatuks polnud ma arvan meist valmis mitte keegi.

Tänasest 16. märtsist 2020 on suletud koolid ja peatselt selgub, et kas õnnestub jätkata koolitusega online moodusel. Hetkel on see veidi kaheldav, sest projekti koolitusten on oma tingimused. Aga ehk siiski, me ju elame muutuste ajastul.

Tore on see, et õpilased on valmisolekus selliselt edasi õppima ja samuti tunnen koolitajana, et mul oleks piisavalt ka digipädevusi seda edasi nende jätkata distantsõppel, kuni taas COVID-19 seoses olukord stabiliseerub.

Tänaseks on läbitud 13 korda (26 akadeemilist tundi). Tugevalt üle poole kursuse. Mis saab siis, kui ei lubata selle projekti korral edasi koolitada ja olukord venib pikemaks, kui see kaks nädalat, mis on üsna tõenäoline.

Samal ajal on mul vaja 25 õpilast vaja õpetada põhikooli inglise keele tasemel ja 13 õpilast lisaks ettevõtluses distantsõppel (rääkimata oma kodus olevad 3 koolis käivat õppijat last). Ma ei kujuta ette mis on ees ootamas, aga ühe erilise kogemuse saab siit kaasa korjata küll. Täna olen omandatud digipädevuste üle tänulik.

Aga vaatame, mis toimuma hakkab!